Mercedes-Benz Concept BlueZero: budoucnost „béčka“ uvidíte v Detroitu

Německá automobilka si přichystala na lednový autosalon v Detroitu koncept, který naznačuje, jak by mohla vypadat budoucí generace třídy B. Ta by se mohla objevit v prodejnách značky už na začátku roku 2010. Jak naznačuje koncept, půjde o vůz s nulovou produkcí emisí. 

Vydáno: 13.12.2008

Nejzajímavější na tomto luxusním pětidveřovým hatchbacku je jeho pohon. O ten se stará systém využívající palivové články, tedy jeho poslední generace. Ta by měla být dosud nejmenší a hlavně by měla bez problémů zvládnout denní používání. 

Elektrický motor, který stojí na konci celého systému poskytne výkon 136 koní a maximum točivého momentu 320 Nm. Mercedes uvádí, že tento koncept má lepší dynamické vlastnosti než současná generace třídy B vybavené dvoulitrovým benzinovým motorem. 

Tento koncept však není jediným, který bude představován. Mercedes přiveze ještě vůz využívající elektromotor a sadu li-ion baterií (BlueZero E-Cell). Po dvou hodinách nabíjení ujede 100 km vzdálenost. Třetí do party nese název BlueZero E-Plus. Jedná se o hybridní automobil využívající k dobíjení baterií přeplňovaný tříválec známý ze Smartu ForTwo. 

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie