Mercedes-Benz CL jako kabriolet? V Kalifornii skutečnost

Nedávno jsme redakčnímu testu podrobili Mercedes-Benz CL 500 a byli jsme unešneni z luxusu na palubě, komfortu a vzhledu tohoto obrovského kupé. Jeho uspořádání už ale dlouho svádí k myšlence: jak by vypadal jako kabriolet? Automobilka tuto možnost nenabízí, takže se do akce pustila jedna kalifornská firma.

Vydáno: 10.6.2009

Společnost Newport Convertible Engineering (nebo zkráceně NCE) se ráda chlubí tím, že kabriolet dokáže vyrobit takřka z jakéhokoliv auta. Otevřenou verzi už její technici připravili z vozů jako Dodge Challenger, Toyota Prius, Cadillac CTS, Hummer H2, Toyota FJ Cruiser a podobně. Nyní přišel čas, aby se podívali na zoubek nejdražšímu kupé od Mercedesu.

NCE jednoduše ořízla střechu a nainstalovala skládací plátěnou. Ta sice neubírá žádné místo v zavazadlovém prostoru, neumí se ale ani sklopit do roviny a tak na zádi výrazně vyčnívá. Jezdit v otevřeném Mercedesu-Benz CL je určitě zážitek, zvláště když se o jeho motor postará AMG. Abychom ale řekli pravdu, kvalita provedení nás neoslovila a vypadá přinejmenším amatérsky. Ani se tak raději neptáme, kolik si za odstranění pevné střechy NCE účtuje.

Text: Redakce
Foto: NCE

Galerie