McLaren P1 GTR, je libo 1000 koní?

VIDEO UVNITŘ. Nový McLaren určený pouze na okruhy si svoji oficiální premiéru odbude na nadcházejícím autosalonu v Ženevě. Dle dosavadních zpráv se nejedná o koncept, ale o auto z velké části připravené na produkční výrobu. O jaké bestii že je řeč? Je to černá střela McLaren P1 GTR.

Oproti standardnímu modelu P1 se pro modifikaci GTR podařilo uspořit hmotnost a hlavně zvýšit výkon ze standardních 890 na 1000 koňských sil. Srdcem celého automobilu je hybridní pohonné ústrojí se spalovacím motorem o obsahu 3,8 litru a osmi válci.

Cena McLaren P1 GTR je zatím známá pouze pro americký trh, ale bude se pohybovat za hranicí 80 milionů korun. Za tuto astronomickou sumu získáte nejen P1 GTR, ale i přístup do vzdělávacího programu McLaren, přístup na závodní simulátor a řadu tréninků se svým autem na nejznámějších světových tratích, to vše pod vedením továrních instruktorů. V ceně jsou i veškeré náklady na servis, přepravu či uskladnění auta, stačí tedy zaplatit, přijít sednout si do auta a řídit.

Není však jisté kdy s tréninkovým programem budete moci začít, protože McLaren ještě nedokončil tetování a stále pracuje na ladění výkonu, aerodynamiky, podvozku a dalších nastavení. Současně s tiskovou zprávou o chystané novince McLaren vypustil několik fotografií a ohromující video.

Text: Redakce
Foto: McLaren

Galerie