McLaren chystá levný model. Zaútočí na Porsche

Britský McLaren byl už několikrát přistižen při testování chystaného supersportu P11. Podle magazínu Auto Express by se ale fabrika ve Wokingu prodejem drahých supervozů jen tak neuživila. Proto tajně chystá levný model, který se pokusí sesadit z trůnu ikonické Porsche 911.


Vydáno: 19.2.2009

McLaren P11 bude rivalem takových kousků, jako například Ferrari F430. Jenže ambice McLarenu, který má za sebou unikátní supersport F1 nebo spolupráci s Mercedesem na uchvacujícím projektu SLR, jsou takové, že brzo bude z bran jeho továrny vyjíždět několik tisíc vozů ročně. A na to jeden supersport nestačí.

Levný McLaren by měl zaútočit na hlavní hvězdu segmentu středně drahých sporťáků: Porsche 911. Určitě to nebude mít lehké, zvlášť, když se utká ještě s dalšími rivaly, jako například s Audi R8, které momentálně chystá verzi s přeplňovaným desetiválcem. A to nemluvíme o Lamborghini Gallardo.

Jenže McLaren má v kapse nejen skvěle zvládnutou technologii, ale také cenu. Malý model by měl být dostupný za nějakých 80 tisíc liber, což v přepočtu dělá asi 2,5 milionu korun.

Pod jeho kapotou by se měl ukrývat agregát V8 od AMG s objemem 6,2 litru. Jeho výkon 450 koní by měl s pouhých 1300 kg vážícím vozem slušně zacvičit. Počítá se stovkou za 4,5 sekundy a maximem 314 km/h.

My jen doufám, že „baby McLaren“, jak mu začíná přezdívat britský tisk, nebude vypadat jako na renderech, které zveřejnil magazín Auto Express. Na nich je očividné, že jde o slepeninu kousků z Audi R8, Gallarda a možná i toho Porsche 911. Tak by se určitě znovu vycházející hvězda silnici rozhodně neprosadila.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie