Mazda MX-5 20th Anniversary: slaví se dvacáté výročí

Mazda MX-5 (prodávaná také pod jménem Miata nebo Roadster) slaví v letošním roce jubilejní dvacáté výročí. Za dobu svého působení na trhu se prodalo více než 890 000 kusů, vystřídaly se tři generace a hlavně se tento vůz stal nejúspěšněji prodávaným ve své kategorii. K jubilejním narozeninám byla připravena speciální edice.

Vydáno: 2.8.2009

K dispozici budou dvě provedení. První má klasickou plátěnou střechu a šestistupňovou manuální převodovku. Druhá verze je vybavena naopak pevnou skládací střechou a šestistupňovým automatem.

Speciální edice dostala atraktivní barvu Crystal White Pearl Mica. Je to údajně vůbec poprvé, co byla tato barva použita na roadster značky Mazda. Výčet vylepšení pokračuje červeno-černými sedadly RECARO a chybět nemůžou ani loga 20th Anniversary. Zepředu dostal vůz nové mlhovky, speciální jsou také 17“ litá kola a cestující se mohou těšit i na vyhřívaná sedadla.

Jubilejní edice se bude prodávat pouze na Japonském trhu, tedy alespoň prozatím. Za cenu přibližně 21 000 Euro je k dispozici vůz s manuální převodovkou, o tři tisíce více vás vyjde verze hard-top s automatem. Pokud jste smutní, že se tento vůz nedostane alespoň do Evropy, máme pro vás dobrou zprávu. Mazda plánuje podobně upravený roadster začít prodávat také mimo Japonsko. Jen se zatím neví, který trh to nakonec bude a kdy se tak stane.

 

Text: Redakce
Foto: Mazda

Galerie