Mazda CX-7: lehký facelift a nový čtyřválec

Japonské SUV Mazda CX-7 se dočkalo prvního faceliftu, ačkoliv se ještě tak dlouho neprodává. Na autosalonu v Torontu se ukázalo s lehkými změnami karosérie a interiéru. Pro spořivé řidiče, kteří zatím nepřišli na chuť „žravému“ turbu, je nově připraven čtyřválec.

Vydáno: 12.1.2009

Mazda CX-7 dostala faceliftem nový přední nárazník s většími nasávacími otvory dělenými do tří částí. Lehkou úpravou prošly i samotná maska a záď. Uvnitř najdeme nové přístroje a TFT displej velikosti 4,1 palce. Nově bude k dispozici systém pro kontrolu mrtvého úhlu nebo Bluetooth připojení pro mobil a audio.

Nejdůležitější změnou je ale beze sporu nový motor. Jde o čtyřválec o objemu 2,5 litru, který produkuje výkon 161 koní. Zatím nebyly zveřejněny žádné bližší údaje, co se týká spotřeby. Tato jednotka ale funguje už pod kapotou Mazdy 6 a Mazdy 3.

Mazda se tím zjevně snaží snížit spotřebu u CX-7. Její přeplňovaný 2,3litrový agregát s výkonem 244 koní je sice pěkně mrštný, chová se ale dost nenasytně. Uvidíme, jestli nový čtyřválec ještě vylepší čísla sympatické Mazdy CX-7.

Text: Redakce
Foto: Mazda

Galerie