Mazda CX-5: první Mazda dle konceptu Skyactiv

Automobilka Mazda představila nový, podle svých slov revoluční způsob vývoje automobilů, označenou jako Skyactiv. Prvním sériovým modelem, navrženým v souladu s touto strategií, je kompaktní crossover CX-5, který si premiéru odbude na frankfurtském autosalonu. Mazda však už dnes zveřejnila jeho první fotografie i několik informací. 

Vydáno: 5.8.2011

Základními pilíři strategie Skyactiv jsou jednoduchost, nízká hmotnost a přitom vysoká tuhost. Dohromady to má snižovat spotřebou paliva a zvyšovat zábavu za volantem. Prvním modelem, který má být takto koncipovaný, bude crossover Mazda CX-5.

Vizáž novinky je v souladu s novým stylistickým jazykem značky Mazda – Kodo. Nový styl charakterizuje výrazná maska chladiče se spodním lemem, který navzájem spojuje přední světlomety, a oblíbené (i u Mazdy) zvýrazněné oblouky blatníků. U terénní Mazdy CX-5 pak nechybí lehká plastová ochrana karoserie, aby vůz mohl zdolávat i nezpevněné vozovky.

Pod kapotou se objeví nový atmosférický zážehový dvoulitr Skyactiv-G a turbodiesel Skyactiv-D, nabízen ve dvou výkonových verzích. Přesné parametry ale zatím neznáme. Mazda uvedla pouze nepříliš podstatnou informaci, že v případě vznětového agregátu budou emise CO2 pohybovat pod hranicí 120 g/km.

Text: Redakce
Foto: Mazda

Galerie