Mazda 5: třetí generace se představí v Ženevě

Mazda oznámila, že její novinka, v pořadí už třetí generace modelu s označením 5, bude poprvé k vidění na autosalonu v Ženevě. Kromě zajímavých designových prvků se objeví také zbrusu nový zážehový motor využívající technologii přímého vstřiku paliva. První zákazníci si budou moc koupit tento vůz letos na podzim. 

Vydáno: 21.1.2010

Design nové Mazdy 5, jak je tomu zvykem, jde ve stopách posledních modelů značky. Mazda tento svůj styl pojmenovala “Nagare Flow“. Ať už se vám bude líbit nebo ne, nelze ji upřít dynamické tvary. Výrobce díky nim navíc slibuje velmi příznivý koeficient odporu vzduchu. Karoserie pojme až sedm cestujících, kterým usnadní přístup do interiéru dvojice posuvných dveří.

Pod kapotou se objeví nový přímovstřikový zážehový motor 2.0 DISI1. Automobilka zatím o konkrétních údajích mlčí, slíbené pouze máme to, že bude úspornější než starý dvoulitr, že bude mít o 15% nižší produkci emisí CO2 a že bude doplněný o systém automatického vypínání motoru při státní i-stop. Světová premiéra je naplánována na 2. března.

Text: Redakce
Foto: Mazda

Galerie