Maybach Zeppelin: opravdu luxusní fotogalerie

Na letošním autosalonu v Ženevě se představila exkluzivní verze luxusní limuzíny Maybach 57 S / 62 S. Model nazvaný Zeppelin podle svého slavného předchůdce se vyrábí pouze v limitované edici čítající 100 kusů. Nyní se nám dostaly do rukou nové, živější fotografie tohoto snobského korábu dálnic.


Vydáno: 12.11.2009

Od představení Maybachu Zeppelin jsem o něm mnoho neslyšeli. Měl se začít prodávat v létě. Zřejmě se tak stalo, tahle automobilka ráda svoje vozy nabízí za přísného dodržování soukromí budoucích majitelů. Není s čemu divit, vždyť patří k nejbohatším lidem na světě.

Kromě té nejlepší kůže, ruční práce a všeho možného se mohou zadní cestující Maybachu Zeppelin těšit například ze stříbrné skleničky s nápisem ZEPPELIN dodávané jako součást standardní výbavy. Specialitou, ovšem za příplatek, je systém, který luxusní salonek provoní. Není důležité jak to funguje, podstatné je, že můžete mít jakoukoli vůni, stačí si připlatit pouze 110.000 korun.

O pohon tohoto kočáru se stará dvanáctiválcový, dvakrát přeplňovaný šestilitrový motor, který poskytuje maximální výkon 471 kW (640 koní) a vrchol točivého momentu 1000 Nm. Vůz stojí na dvacetipalcových, jak jinak než speciálních discích.

Mybach Zeppelin je k dispozici v limitované edici. Nejsou známy žádné údaje o prodejnosti ani kolik jich ještě zbývá. Pokud máte zájem, můžete se ale zkusit zeptat. Bude vás to stát 406.000 eur za „krátkou“ a 473.000 eur za delší verzi.

Text: Redakce
Foto: Maybach

Galerie