Maybach představil v Číně facelift pro své superluxusní limuzíny

O čínský trh, kde milionáři rostou jak houby po dešti, se samozřejmě zajímají i superluxusní značky. Jendou z nich je Maybach, který na autosalonu v Pekingu představil decentní facelift pro své limuzíny 57 a 62. Změny se týkají i jejich silnějšího provedení s označením S.

Vydáno: 27.4.2010

U podobných značek bývá zvykem, že změny jsou jen mírné. To se dá říct i u Maybachu. Limuzíny dostaly jen lehce přepracovanou masku chladiče (jiná pro základí modely a modely S) mírně upravená zadní světla a novou chromovou lištu na zádi. K dispozici je nyní lak Bahamas Blue a také upravená 20palcová kola.

Co se týče motorů pod kapotou, v nabídce zůstává stále dvakrát přeplňovaný V8 o objemu 5,5 litru. Ten má v základním provedení stejný výkon 405 koní, snížila se ale kombinovaná spotřeba benzínu na 15 litrů na 100 km. Verze 57 S a 62 S dostaly zvýšení výkonu na 463 kW a snížení spotřeby na 15,8 litrů benzínu na 100 km. Motory plní normu Euro 5.

Tahle auta ale byla vždy zaměřena na cestujícího vzadu. Toho nyní můžou hýčkat sedadla z dílny Maybach Manufaktur. K vybavení patří atomizér, který na přání může do vzduchu rozptýlit vůni předraženého parfému nebo malé krystaly Swarovski zdobící obšití sedadel.

Pro modely 62 je tu také 19″ obrazovka umístěná vprostřed. Cestující se navíc můžou připojit k internetu, nejen přes bezdrátový router, ale také mobilně v sítích EDGE, UMTS a HSDPA.

Text: Redakce
Foto: Maybach

Galerie