Maserati Quattroporte Bellagio bude stát 5,2 milionu

Je to už rok a půl, co jsme na našich stránkách psali o chystaném exotickém kombi Maserati Quattroporte Bellagio. Jeho výrobu má na starosti italská firma Carrozzeria Granturismo, od které brzy vyjedou první kousky do světa. Půjde o jeden z nejdražších kombíků na světě.


Vydáno: 30.12.2009

Pro stavbu Maserati Quattroporte Bellagio posloužil jako základ standardní sedan ještě před faceliftem. Takže nám zde budou například chybět nová LED světla. Pod kapotou najdeme 4,2litrový vidlicový osmiválec s výkonem 400 koní a spotřebou 18,9 litru na 100 km benzínu v kombinovaném cyklu.

To rozhodně ale nebude trápit někoho, kdo za auto vydá v přepočtu 5,2 milionu korun. Na jednu stranu ho bude hřát, že vlastní jeden z 25 kusů unikátní série, na druhou ocení zavazadlový prostor, který se zvětšil na 500 litrů (po sklopení zadních sedadel až 1500 litrů).

Při přestavbě přibralo Maserati Quattroporte trochu na váze. Celých 50 kg navíc ale prý nebude mít vliv na jízdní dynamiku. A tak se nový majitel může dostat na stovku za 5,2 sekundy a uhánět maximální rychlostí 275 km/h. Možná to není tak rychlé jako Audi RS6 Avant, Maserati ale přece jen voní větší prestiží.

Text: Redakce
Foto: Carrozzeria Granturismo

Galerie