Maserati MC12 Corsa série #3/12 jde do dražby na eBayPravidla šampionátu FIA GT určují, že tým musí vyrobit malou sérii svých závodních vozů také pro běžné užívání v silničním provozu. Maserati tak učinilo se svým modelem MC12. Někomu to ale bylo málo a tak je na světě MC12 Corsa. Jeden z unikátů je nyní na prodej.


Vydáno: 2.9.2009

Majitel, který bydlí na Floridě, se rozhodl zbavit svého Maserati MC12 Corsa s označením karosérie #3/12. Jak toto číslo napovídá, těchto unikátů se vyrobilo jen 12 kousků (Maserati MC12 bylo celkem 50). Corsa je přízvisko vozu, který zcela jasně patří hlavně na závodní okruh. Nízský podvozek, spartánský kokpit s několika tlačítky, závodní volnt, sedadla se čtyřbodovými pásy. Nádhera!

 

Pod zadní částí jeho kapoty bije srdce, které původně patřilo do Ferrari Enza. Dalo život také závodnímu Ferrari FXX, které automobilka pronajímá svým nejvěrnějším zákazníkům za velmi tučnou částku. V12 v Maserati MC12 Corsa dosahuje výkonu 744 koní a dělá z toho auta jednu z nejrychlejších raket na světě.

 

To, že patří také mezi nejdražší, naznačuje původní pořizovací cena. Ta činila jeden milion eur. Nyní je k dispozici na eBay a čeká na své dražitele. Vyvolávací suma byla stanovena na 879 tisíc dolarů, tedy asi 15.749.000 korun. Cena je lepší, než u kousku, který se dražil loni v květnu za 35 milionů korun.

 
Text: Redakce
Foto: eBay

Galerie