Maserati GranTurismo MC Corse: nejostřejší koncept

Maserati se může pochlubit dlouho historií závodních úspěchů. Proto není divu, že ani dnes neztrácí chuť vrhat se střemhlav na okruhy. Ostatně, dokázalo to svým modelem MC12 Corse. Teď speciální úpravu dostalo i GranTurismo S. Jde zatím jen o koncept, ale něco nám říká, že se od skutečnosti zas tak lišit nebude.

Vydáno: 25.9.2008

Koncept Maserati GranTurismo MC Corse je založen na GranTurismu S, které disponuje motorem o výkonu 430 koní. Agregát byl však přepracován: dostal nové sání, přepracované výfukové potrubí a další technická vylepšovadla. Výsledek je 450 koní. Není to o mnoho více, ale dá se očekávat, že MC Corse bude také mnohem lehčí, než stávají GranTurismo.

Zaměření na okruh odpovídá i exteriér, který dostal řadu změn. Na první pohled si všimneme velikého předního spoileru. Na zádi jej najdeme také. Upraven byl i podvozek, aby lépe seděl na trati. O stabilitu se postarají i 18″ závodní kola.

Uvnitř jde už o opravdový extrém. Žádný interiér nehledejte. Tohle je nekompromisní stroj na okruhy. S tím souzní i klec, která podléhá schválení organizace FIA.

Text: Redakce
Foto: Maserati

Galerie