Maserati GranCabrio: luxusní kabriolet dostal látkovou střechu

Historicky první otevřený vůz značky Maserati, který je schopen pojmout čtyři cestující byl představen. Oproti předpokladům ho tvůrci vybavili klasickou látkovou střechou. Na cestující čeká také v provedení kabriolet luxusní interiér, bohatá výbava, ale především se mohou těšit na dostatek prostoru.


Vydáno: 16.9.2009

Model GranCabrio totiž vychází přímo z GranTurisma. O patřičnou tuhost karoserie se má postarat vysokopevnostní ocel, ze které je vyrobena. Celkově u tohoto automobilu narostla hmotnost bezmála na dvě tuny. Přesné číslo hovoří o váze 1980 kg.

S touto váhou si má poradit známý osmiválec o objemu 4691 ccm. Jeho maximu činí 440 koní a 490 Nm. Z 0 na sto kilometrů v hodině zrychlí za 5,4 s a maximálně dokáže jet rychlostí 283 km/h, samozřejmě se zavřenou střechou. Mimochodem manipulace s ní je možná do 30 km/h a trvá 28 s.

Bohatá výbava ukrývá kromě prvotřídního obložení a čalounění sedadel také audio-systém Bose, který tato značka připravila speciálně pro luxusní kabriolet. O bezpečnost při jízdě se starají elektronicky řízené tlumiče Skyhook, systéme Maserati Stability Programme a zástup klasických a dobře známých asistentů. 

Text: Redakce
Foto: Maserati

Galerie