Maserati Cinqueporte: Kombík pro nejbohatší

CinqueporteMilionáři měli až do této chvíle problém. Když na léto vyráželi na francouzskou riviéru, do kufru jejich Audi A8, „sedmičkového“ BMW nebo Ferrari si moc krabic se svým oblíbeným vínem a doutníky zabalit nemohli. Italské StudioTorino proto pro ně z luxusní limuzíny Maserati Quatroporte připravilo pětidvéřového kombíka.

Vydáno: 11.2.2008 

Škoda jen, že se návrháři soustředili spíše na praktičnost, než na vzhled nového vozidla. Což o to, že je Maserati Quatroporte luxusním autem s přepychovým vybavením, když záď konceptu Cinqueporte (čti pětidvéřák) nerespektuje jeho design. Pod velkým zadním sklem totiž trůní dvě nevzhledné svítilny připomínající spíše produkci kombíků nižší střední třídy.

A s tímto názorem nejsme osamoceni. Studie se nelíbí samotné automobilce. Ta zakázala StudiuTorino, aby se na jejich konceptu objevovalo logo Maserati v podobě trojzubce. Tak aby nakonec arabský šejk, který si o úpravu vozu řekl jako první, nebyl zklamaný. Zvláště, když po něm budou chtít pár milionů dolarů za „exkluzivní“ úpravu.

Text: Redakce
Foto: StudioTorino

Galerie