Marussia: v Rusku staví první hybridní sporťák

Manufakturu Marussia založil Nikolay Fomenko. Nám jeho jméno nic neříká, ale podle internetových zdrojů jde o ruského populárního zpěváka, televizního a divadelního herce, který také čirou náhodou závodí ve FIA N-GT z docela dobrým úspěchem. Zřejmě se nudil, takže přidal do svého portfolia i automobilku.

Vydáno: 22.12.2008

Na webu se objevily také první snímky vozu Marussia, jde o prototyp. Je na něm vidět, že se Fomenko inspiroval u supersportovních vozů nejen v Itálii, ale třeba i ve Spojených státech. Nicméně Marussia neztrácí ani tak vzhled unikátního stroje.

Pod kapotou by měl mít 240koňový šestiválec o objemu 3,5 litru, s největší pravděpodobností od Renaultu nebo Nissanu. Na palubě najdeme spoustu zajímavé elektroniky, včetně připojení do sítě 4G Yota s propustností 10 Mbps, která bude k dispozici do rychlosti 120 km/h. Součástí výbavy je také multimediální systém s GPS, Bluetooth a 320 GB diskem.

Nikolay Fomenko popisuje svůj hybrid, jako koncept využívající nanotechnologie. Plánuje, že se mu podaří překonat stovku za 5 sekund a cena nebude převyšovat v přepočtu dva miliony korun. Pokud se bude dařit, zúčastní se Marussia i závodů FIA GT už v roce 2010.

Text: Redakce
Foto: Russia Today

Galerie