Malý Rolls-Royce: dvanáctiválec s turbem, přes 500 koní. A dál?

Pojďme rovnou k věci: nejmenší Rolls Royce dostane zcela nový motor, turbem přeplňovaný dvanáctiválec s objemem 6,6 litru. Jeho výkon přitom má přesáhnout 500 koní – přesné číslo zatím neznáme. Sílu motoru bude na kola přenášet osmistupňová převodovka od ZF, což by mělo oproti Phantomu výrazně snížit spotřebu paliva.


Vydáno: 25.3.2009

Víme tedy, jaký bude pod kapotou malého Rollsu motor. Už dříve jsme se dozvěděli, že malý Rolls-Royce bude k dispozici ve třech karosářských variantách. Nová je ale informace, že tento vůz bude snadno ovladatelný a řidičsky zajímavý i pro ty zákazníky, kteří si budou chtít (alespoň občas) sednout za volant sami.

Malý Rolls bude založen na platformě nového BMW řady 7, což zaručí nejen jistotu využití nejmodernější techniky, ale pochopitelně i dostatečné prostorové dispozice. Britská automobilka zdůrazňuje, že žádné kompromisy v prostoru nebo kvalitě nebudou.

Nejmenší Rolls-Royce by mohl podle zatím známých informací nést legendární název Silver Ghost. Koncept 200 EX jsme viděli v Ženevě, sériovou podobu nového malého Rollsu očekáváme v září, kdy proběhne autosalon ve Frankfurtu.

Text: Redakce
Foto: Rolls-Royce

Galerie