Luxus a výkon, to je RENNtech Continental Flying Spur

RENNtech, známý úpravce vozů Mercedes-Benz, se pustil do úpravy automobilu ještě luxusnějšího, než jeho domovské značky. Zásahem prošla limuzína Bentley Continental Flying Spur. Vizuálně se toho mnoho nezměnilo, o to zajímavějších změn doznal sedan s modrou krví pod kapotou.

Vydáno: 9.6.2008

Ve snaze uchovat původní tvary aristokrata se RENNtech dopustil jen decentních zásahů po vizuální stránce. Vyměnila se jen kola z lehkých slitin a sjednotilo se lakování karoserie.

Zajímavější než úpravy stylingu je ale ladění výkonu. Původní dvakrát přeplňovaný agregát 6,0 V12, který v sériové verzi nabízí výkon 411 kW (560 koní) a točivý moment 650 Nm, obdržel novou řídící jednotku, což jeho výkon posunulo až k hodnotě 625 koní.

To je oproti už tak silnému sériovému motoru nárůst o celých 65 koní, které by stačily samy o sobě k provozu menšího městského vozidla. Pod kapotou britské limuzíny nárůst výkonu znamená, že dosáhne zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině za méně než 4,5 sekundy a jeho nejvyšší rychlost má být přes 325 km/h.

Aby takový výkon automobil zvládl, byl také upraven jeho podvozek a především byly přidány silnější brzdy, které se schovaly pod nová kola.

Text: Redakce
Foto: RENNtech

Galerie