Lumma Design CLR X 650 M: Mordor vyvrhl BMW X6

Kudy projde úpravce Lumma Design, tam nezůstane kámen na kameni. Nejinak je tomu u kontroverzního SUV BMW X6, který po návratu z pekla těchto úpravců vypadá jako skurut-hai, vzniklý terapií Sarumanova genového inženýrství z Pána Prstenů. A jak se tenhle pohůnek Mordoru jmenuje? Lumma Design CLR X650 M.


Vydáno: 5.2.2010

O úpravě BMW X6 v podání Lumma Design jsme už kdysi psali, tenkrát byl ale na světě jen počítačový render. Tentokrát máme před sebou opravdové auto, pokud se tomu tak ještě dá říkat. Je to pohled vskutku odstrašující.

BMW X6 M se změnilo na Lumma Design CLR X650 M, což v řeči čísel znamená 650 koní a 830 Nm, které se povedlo vykřesat z dvakrát přeplňovaného osmiválce o objemu 4,4 litru. Z nuly na stovku zrychlí CLR X650 za 4,5 sekundy a jeho maximálka činí 312 km/h.

Zájemce o tohle auto ale bude spíš zajímat, že brutální bodykit zahrnuje zadní megakřídlo a super plastové doplňky. Pořádnou parádu dělají autu i do šířky trčící 23-palcová kola, na kterách se bude určitě i skvěle jezdit. Hlavně v terénu.

CLR X650 M se představí už v březnu v Ženevě. Nabízí se ale jedna otázka: Kdo si tohle auto proboha koupí? Odpověď hledejte na registrační značce černého kousku ve fotogalerii. Tohle auto míří do Ruské monarchie.

Text: Redakce
Foto: Lumma Design

Galerie