Lotus Eco Elise Concept: něco pro JXD

Nejsme na pochybách, že Lotus Eco Elise Concept by nadchl novináře z magazínu Reflex Jiřího X. Doležala. Proč? Britský výrobce sportovních vozů se totiž rozhodl vyrobit speciální model ve velice ekologickém duchu. Jako materiál k tomu posloužilo staré dobré konopí.

Vydáno: 10.7.2008

Průmyslové konopí bylo využito samozřejmě nejvíce v interiéru vozu, ale jeho vlákna byla použita i při tvorbě některých panelů karoserie nebo spoileru. Hojně ho najdeme na sedadlech, jejichž čalounění je ale vyrobeno z ekologické vlny. Koberečky jsou z agáve.

Tady ale ekologická snaha Lotusu nekončí. Eco Elise Concept je lakovaný barvami, které lze ředit vodou. Elektřinu vozu poskytují solární panely.

Co je lehké, to je ekologické. I tímto heslem se pravděpodobně vývojáři v Lotusu řídili. Vozu dopřáli lehčí audiosoustavu Alpine. Snížili také hmotnost kol. Celkově se ušetřilo 15,8 kilogramů váhy. To se sice nezdá mnoho, v poměru k docela lehkému vozu jde ale dobré zhubnutí.

Další technické údaje automobilka nezveřejnila. Na premiéru si budeme muset počkat do Londýnské autoshow, která začíná za několik dní.

Text: Redakce
Foto: Lotus

Galerie