Lotus Eagle: konečně nový model

Je to už hodně dávno, co britská automobilka Lotus vyprodukovala svou poslední novinku. Přesně řečeno uběhlo téměř 13 let od doby, kdy byl představen model Elise. Ale nakonec jsme se přeci jen dočkali, přichází novinka Eagle.

Vydáno: 17.7.2008

Nový Lotus nese karoserii GT a uspořádání sedaček 2+2. Je skoro jisté, že zadní cestující nebudou úplně spokojeni se svým komfortem, ale na krátké cesty to bude určitě stačit. Z prvních oficiálních fotografií musíme říci, že si designéři dali záležet a výsledek se jim opravdu povedl.

Tato tradiční britská značka stavěla především sportovní auta. Ne jinak tomu je i v tomto případě. První zprávy hovoří o tom, že vůz bude rychlejší a ovladatelnější než jeho předchůdci. Poháněný bude motorem Toyota 3,5 V6, který disponuje maximálním výkonem 276 koní. Od Toyoty pochází i šestistupňová převodovka. Údaje o dynamice vozu zatím nejsou oficiální, ale můžeme očekávat hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h pod 5 sekund a maximální rychlost přesahující 250 km/h.

Karoserie GT je určena i na cestování. K tomu dobře poslouží varianta, která mění prostor zadních cestující v prostor pro zavazadla. Pokud si zadní sedadla ponecháte, můžete na ně umístit díky systému ISOFIX také své ratolesti.

Ve výbavě nebude chybět dotykový displej, bluetooth handsfree, navigace, možnost připojení iPodu nebo třeba parkovací kamera. Roční výroba nepřesáhne 2000 kusů za rok. Do prodeje by se měl vůz dostat na jaře příštího roku. Pokud máte zájem, přichystejte si sumu 1 320 000 Kč.

Definitivní odpovědi na všechny zbývající otázky ohledně této novinky přinese už brzy Londýnský autosalon. Tam se uskuteční oficiální představení.  

Text: Redakce
Foto: Lotus

Galerie