Lincoln MKZ Hybrid: Amerika dostane nejúspornější luxusní sedan

Na autosalonu v New Yorku představila značka Lincoln model MKZ Hybrid. Ten sice nepatří mezi nejkrásnější auta na americkém trhu, podle tvrzení PR oddělení automobilky by měl být ale nejúspornější luxusní sedan ve své třídě. Porazí prý i průkopníka hybridů, japonskou značku Lexus.


Vydáno: 1.4.2010

Lincoln MKZ Hybrid pohání 2,5 litrový benzínový motor, který se pojí s elektromotorem. Toto soustrojí už dostalo cenu jako nejlepší motor roku 2010. Maximální výkon je 191 koní a sedan by měl být schopen jet pouze na elektřinu až do rychlosti 75 km/h.

Nízké spotřebě by měly pomoct i systémy SmartGuide a EcoGuide, které pomáhají pomocí displeje „vychovávat“ řidiče k úspornější jízdě. Výsledkem by pak měla být spotřeba jen 5,7 litru benzínu na 100 km, což překoná i konkurenční Lexus HS 250h. Ten si řekne o 6,8 litru na 100 km.

Lincoln je na americkém trhu hlavně o luxusu, takže by neměla chybět bohatá výbava a kvalitní materiály. Řidiš si bude užívat poslední verze systému SYNC, sedadel s elektrickým nastavováním v 10 směrech, paměťovou funkcí, doplněných o vyhřívání i chlazení. Multimédia se dají ovládat hlasem.

Text: Redakce
Foto: Lincoln

Galerie