Lincoln MKT: dravec s přepychovou tváří jde do výroby

Nedávno představený koncept Lincolnu MKT se dobře ujal a může se těšit na sériovou výrobu. Tento crossover, nabízející spojení luxusu a komfortního prostoru pro všechny cestující, začne sjíždět z výrobních linek již v roce 2009. Společně s ním uvede firma Ford Motor Company také novou pohonnou jednotku EcoBoost.

Vydáno: 19.8.2008

Sériový vůz se ale od konceptu liší v několika zásadních věcech. Exteriér zůstává stejný, změny se odehrají hlavně v interiéru, kde se oproti konceptovým dvěma řadám sedadel objeví řady tři. Koncept sliboval velký prostor pro všechny cestující, kterým byla představena samostatná sedadla jak v předu, tak v zadní řadě. Je otázkou, zda přidání třetí řady sedadel nebude na úkor pohodlí.

Pod kapotou se objeví dva motory, zážehový šestiválec do V s přímým vstřikováním a přeplňováním, s objemem 3,5l, výkonem 250 kW a označením EcoBoost nebo atmosferický zážehový osmiválec do V s objemem 3,7l.

Luxusní Lincoln MKT zaujme především mohutnou přední maskou. Tvarovaný chladič elegantně přechází ve světlomety vyrobené ze světelných diod. Design nepředstavuje žádný extrém, spoléhá spíše na jednoduché hladké tvarování. Karoserie je dlouhá 5293 mm, široká 1999 mm a vysoká 1623 mm a vůz nabízí pohon všech čtyř kol.

Text: Redakce
Foto: Lincoln

Galerie