Lincoln MKS 2009: prémiová limuzína za 600 tisíc

Lincoln je symbol luxusu a tradice Spojených států amerických. Proto není divu, že je už od padesátých let značkou, kterou se vozí prezidenti největší světové velmoci. Automobilka vyrábí jak limuzíny, tak SUV. Nyní představila nový model s označením MKS 2009, který přijde na trh toto léto a začne na velmi zajímavé částce.

Vydáno: 7.5.2008

Moderní limuzíně amerického střihu na přídi dominují zešikmené adaptabilní světlomety. Znak Lincolnu je umístěn typicky uprostřed žebrování nasávání motoru, na zádi najdeme koncové světlomety z LED diod, opět šikmé. Osmnáctipalcová kola z lehkých slitin jsou pak samozřejmostí.

Čtěte také o jiném americkém sedanu:
Cadillac CTS 3.6 AWD: ať Němci puknou závistí!

Pod kapotou Lincolnu MKS burácí šestiválec o objemu 3,7 litru, který je spojen se šestistupňovou převodovkou. Stálý pohon přední nápravy se může přenést na zadní a hnát tak všechna čtyři kola.

V interiéru je samozřejmostí kožené čalounění a kompletní elektronická výbava. Lze ji ovládat také osmi tlačítky na čtyřramenném volantu.

Základní cena je stanovena na 38 500 USD. To při současném nízkém kurzu dolaru znamená, že Lincoln MKS 2009 vychází zhruba na 620 000 korun. To je na limuzínu prémiové značky opravdu zajímavá částka.

Text: Redakce
Foto: Lincoln

Galerie