Lincoln Concept C: odvážný pokus o malé auto

Amerického výrobce aut Lincoln známe především díky reprezentativním limuzínám, kterými ne náhodou jezdila řada amerických prezidentů. Proto je s podivem, že na domácí půdě přímo v Detroitu tato automobilka představila studii poměrně malého vozu Concept C, který by se svými parametry ujal spíše v Evropě.

Vydáno: 19.1.2009

Možná za to může všudypřítomná finanční krize, dlouhodobý růst cen pohonných hmot nebo snaha vedení Lincolnu o udržení rozumných prodejů v budoucnu. Ať je to tak nebo tak, automobilka, která je proslulá svými luxusními velkými sedany, nyní na autosalonu v Detroitu představila studii malého auta vhodného snad nejlépe do města, Concept C.

Lincoln Concept C stojí na podvozku budoucí generace Fordu Focus, které se dočkáme až přibližně za 3 roky. Z toho vyplývá, že podobný bude i rozměry. Jeho zajímavé tvary podtrhuje značná optická šířka a stupňovitá vodorovná linka navazující na blatníky, která tvoří schod patrný nejen z profilu.

Je téměř jisté, že v této podobě se vůz sériového zpracování nedočká. Pokud budou ale ohlasy pozitivní, je pravděpodobné, že z něj vzejde nový malý model automobilky, který se stane základním vozem nabídky Lincolnu.

Text: Redakce
Foto: Lincoln

Galerie