Limitovanou edici Infiniti FX50 F1 představí Sebastian Vettel

Na autosalonu ve Frankfurtu se představí speciální edice SUV Infiniti FX50, se kterým jezdí současný šampion Formule 1 Sebastian Vettel. Ef-jedničkové FX50 bude mít pod kapotou nezměněný motor (pětilitrový osmiválec s výkonem 390 koní), měnit se bude hlavně interiér, a to docela výrazně. A očekáváme i změny podvozku, o nich se ale zatím mlčí. Více v článku.

Vydáno: 29.8.2011

Infiniti se stalo oficiálním partnerem týmu Red Bull F1, až to podle reklam na monopostech vypadá, že je pohání motor Infiniti. Tak tomu ale není, pod kapotou formulí Red Bull ječí osmiválec Renault. Jak ale víme, Renault = Nissan a Nissan = Infiniti, takže určité obchodní vazby vyloučit nelze.

Ale k věci. Sebastian Vettel, který letos obhajuje titul mistra světa (a nuto říci, že docela s přehledem), jezdí služebním Infiniti FX50 a automobilka nyní prvně odhaluje obrázek jeho speciálního auta, ze kterého vzejde zřejmě nějaká limitovaná edice. Detailní informace jsou doposud tajné, ale už se podařilo zjistit pár věcí, které bude mít speciální FX50 navíc.

Pod kapotou zřejmě zůstane pětilitrový osmiválec o výkonu 390 koní (není vyloučen drobný nárůst), ale v interiéru najdeme volant inspirovaný tím v monopostu F1, takže na něm bude několik tlačítek a ovladačů. Také by auto mělo dostat anatomické sedačky a systém monitorující a zobrazující údaje z jízdy, který by si mohlo SUV vypůjčit u Nissanu GT-R.

Další zvláštnosti napovídá první fotka – auto zřejmě dostalo nižší a tužší podvozek, odolnější brzdy a také malý střešní spoiler. Pak už to budou jen detaily ve formě unikátního laku a pár cedulek se jménem Vettel.

Text: Autoweb.cz: http://www.autoweb.cz/sebastian-vettel-predstavi-specialni-infiniti-fx50/
Foto: Autoweb.cz

Galerie