Lexus RX450h a RX350: facelift pro Los Angeles

Autoshow v Los Angeles se nezadržitelně blíží a s tím vzrůstá i počet novinek, které se na veletrhu představí. Lexus potvrdil, že se chystá předvést facelift v Americe docela oblíbeného SUV RX. Lehce se změní nejen tvarově. Nová bude i nabídka motorů.

Vydáno: 14.11.2008

K dispozici nejsou tak zcela oficiální fotografie. To co vidíte na obrázku je jen naskenovaná japonská brožura. Je ale jasné, že design neprošel žádnou revolucí, spíše evolucí.

Pod kapotou budou nové jednotky. Lexus RX350 už nebude mít vidlicový šestiválec s objemem 3,3 litru, ale nahradí ho novější V6 3,5. Zdá se, že tak bude dobře konkurovat Nissan Murano se stejně velkou jednotkou.

Pro ekologicky smýšlející jedince tu je Lexus RX450h dostane také určitá vylepšení a jeho ekologické aspekty by se tak měly ještě zlepšit. Říká se, že využije ještě více z technologie Toyoty Prius, té současné.

Na premiéru se můžeme těšit už za týden na autosalonu  v Los Angeles. Jakmile budou k dispozici další detaily a kvalitnější fotografie, rádi vám je co nejrychleji přineseme.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie