Lexus RX: začíná na českém trhu od 1.349.000 korun

Známe české ceny nové generace Lexusu RX. Cena modelu RX 350 byla stanovena na 1.349.000 korunách, hybridní model RX 450h začíná na 1.549.000 korunách. Oba modely lze objednávat už nyní a oproti předchozí generaci se jejich standardní výbava rozšiřuje o dalších 20 položek.

Vydáno: 20.3.2009

V novém Lexusu RX se představí už druhá generace pohonu Lexus Hybrid Drive, který se objeví pod kapotou modelu RX 450h. Jedná se o plně hybridní model se sériově paralelním uspořádáním pohonu, který nabízí vysoký výkon s nízkou spotřebou paliva a taktéž čistě elektrický pohon, při kterém RX 450h neprodukuje žádné emise a má nulovou spotřebu.

Na palubě nového modelu RX zaujme panel přístrojů s řadou nejmodernějších prvků, jako je projekční displej HUD (Head-Up Display) zobrazující klíčové informace na čelním skle, multifunkční přepínač na volantu nebo systém ovládání „Remote Touch“ – multifunkční zařízení pracující podobně jako počítačová myš. To nabízí jednoduché a intuitivní ovládání audio soustavy, navigace, klimatizace, telefonu a nejrůznějších nastavení vozidla.

Nový RX 450h se vyznačuje jednou z nejpevnějších karoserií ve své třídě a zároveň nabízí nejmodernější bezpečnostní prvky a podpůrné systémy pro řízení vozidla. Nastavuje tak špičkový světový standard aktivní i pasivní bezpečnosti v celé kategorii crossoverů.

Nový model byl navržen tak, aby dosáhl maximálního pětihvězdičkového ohodnocení v evropských nárazových testech NCAP. Využívá přitom jedinečný systém integrovaného řízení dynamiky vozu (VDIM), přednárazový bezpečnostní systém (PCS), aktivní opěrky hlavy a plných deset airbagů, včetně dvoustupňového čelního airbagu s dvojitou komorou pro předního spolujezdce.

Zdroj: TZ Lexus
Foto: Lexus

Galerie