Lexus LFA Nürburgring paket oficiálně potvrzen

Před časem jsme vás informovali o dalších zlepšeních, které chystá Lexus pro svůj supersportovní model LFA. První zprávy se nakonec ukázaly jako poněkud zavádějící, protože s definitivní platností se nebude jednat o Special Edition, ale o Nürburgring paket. Takto upravený automobil je určen pro zájemce, kteří touží vlastnit LFA vyladěné pro závodní tratě.


Vydáno: 31.2.2010

Nürburgring paket vznikl coby oslava třetí účasti značky Lexus na 24 hodinovém závodě, který se bude konat, jak asi tušíte, na Nürburgringu. V rámci úprav byla vylepšena aerodynamika. Zvětšen byl přední spoiler, objevily se žebrované boční spoilery a především bylo instalováno rozměrné zadní křídlo.

Vyladěná pohonná jednotka poskytuje o 10 koní více (to je ale rozdíl, že ano), takže se maximální výkon vyšplhal na 570 k. Stovku zvládne Lexus LFA Nürburgring za 3,7 s a maximálně se rozjede na 325 km/h. Přeřazení rychlostních stupňů je v porovnání se sériovou verzí o pět setin sekundy kratší. V interiéru je na místo klasických materiálů používáno obložení z uhlíkových vláken. Ze stejného materiálu jsou pak vyrobena sedadla, která budou čalouněna materiálem Alcantara.

Jak jistě víte, celkový počet vyrobených supersportovních Lexusů nepřesáhne 500 kusů. Z tohoto množství dostane paket Nürburgring pouze jedna desetina.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie