Lexus LFA: 500 kusů bude málo. Už teď je zájemců mnohem víc

Je to přibližně tři měsíce od doby, kdy byl první supersportovní Lexus představen světu na tokijském autosalonu. Už dopředu tato značka avizovala, že se vyrobí pouze pět set kusů. Teď je ovšem jasné, že poptávka převýší nabídku, tedy že pětisetkusová série všechny zájemce neuspokojí. Pokud byste rádi jeden takový automobil vlastnili, pak byste neměli otálet.


Vydáno: 25.1.2010

Zatím se nejedná o nic závazného, Lexus pouze registruje vážné zájemce o model LFA a v této činnosti bude pokračovat do poloviny března 2010, nebo chcete-li, do konce ženevského autosalonu. Po něm bude zahájen proces rozdělování pětisetkusové série mezí zákazníky z 56 zemí světa. Definitivní rozhodnutí o prodání konkrétních automobilů padne v dubnu, konkrétní objednávky mají být potvrzeny koncem května.

Není divu, že je o Lexus LFA takový zájem. Už samotné parametry vozu, tedy nepřeplňovaný desetiválec o výkonu 560 koní a maximální rychlost 325 km/h, jsou pádnými argumenty. Navíc se jedná o první takovýto model značky Lexus. Výrobu obstarají pouze zkušení technici, kteří budou jednotlivé automobily sestavovat ručně a z výroby vyjede nanejvýš 20 kusů za měsíc.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie