Lexus IS F-Sport: japonský M-paket přichází do prodeje

Japonská automobilka Lexus oznámila, že posílí image sportovně zaměřených modelů označených písmenem “F“. Na vrchol této řady, supersport (a ještě k tomu limitovaný) LFA, asi jen tak někdo nedosáhne. Pro ty “obyčejnější“ zákazníky je připravena novinka v podobě paketu vycházejícího z ostrého sedanu IS F.


Vydáno: 15.1.2009

Ten lze nově přiobjednat k modelům IS 220d a IS 250. Na pohled poznáte takto upravená auta podle sportovní masky chladiče, zadního spoileru podobnému tomu ze sedanu IS F a v neposlední řadě také podle 18“ disků kol. V interiéru najdeme anatomická sedadla, volant z nejsilnější verze nebo detaily v podobě šedých stehů na sedadlech a volantu. V motorovém prostoru změny nehledejte.

Modernizace se dotkla také nejsilnějšího modelu IS F, ten totiž dostal sice jenom jednu, ale za to docela zásadní novinku. Standardně bude tento vůz vybaven samosvorným diferenciálem Torsen LSD. Lexus slibuje jistější a ještě rychlejší průjezdy zatáček. Důkazem by měl být fakt, že během testů na okruhu Fuji Speedway zajel automobil vybavený novým diferenciálem o dvě sekundy rychlejší čas než starší provedení.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie