Lexus IS C: F-Sport nabízí tovární tuning

Lexus uvádí na americký trh svou novinku s pevnou skládací střechou. Model IS Convertible je nabízen ve verzích 250C a 350C. Pro obě možnosti je navíc k dispozici celá série doplňků pocházejících od japonské firmy F-Sport. Vylepšit se dá takřka každá část od kol až po systém sání.

 

Vydáno: 17.5.2009

Když už byla řeč o kolech, můžeme u nich rovnou začít. F-Sport nabízí 18“ nebo 19“ kola s exkluzivním designem a velmi povedenou povrchovou úpravou. Za ně lze umístit vylepšené brzdy. Vrtané kotouče jsou samozřejmostí. Vpředu se do nich zakusuje šest pístků, vzadu to jsou pouze čtyři pístky. Řidič dostane také tužší brzdový pedál.

Na úpravách podvozku se podílela společnost Bilstein. Lepší jízdní vlastnosti obstará sada sportovních tlumičů a bez změn nezůstala ani světlá výška vozu. Vylepšit lze systém sání, který dostal mimo jiné patřičně sportovní filtry. Naopak výfuk nabízí kromě efektní dvojice koncovek sportovní zvuk.

F-Sport Performance ClutchSet obsahuje úpravy, díky kterým přenese spojka o 16% více točivého momentu a pro řidiče je slíbený lepší pocit z jízdy. Vše se samozřejmě týká manuálního řazení. Řadicí páka manuální i automatické převodovky dostala prémiový kožený potah a chybět nemůžou ani loga F-Sport.

 

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie