Lexus IS 250C: další novinka odhalena

Nejmenší modelová řada značky Lexus se pomalu rozrůstá. Kromě klasických benzinových zástupců v ní najdeme také dieslovou verzi a supersportovní “efko“ (všechny vám již brzy přineseme v redakčním testu). Nejnovější přírůstek dostal pevnou skládací střechu.

Vydáno: 2.10.2008

V nabídce japonské značky sice kabriolet najdeme, jedná se ovšem o trochu zvláštní automobil s označením SC. IS 250C je oproti němu moderní, přesně ve stylu dnešních vozů typu CC a má za úkol přitáhnout nové zákazníky.

Nečekejte ovšem žádné zásadní změny. Nové IS jde přesně ve stopách modelu, ze kterého je odvozen a pro někoho možná bude až příliš konzervativní. Vůz je jiný prakticky až od A-sloupku. Objemnější záď se snaží zamaskovat klínový profil.

Přední část je naprosto totožná a to včetně motoru. Pod kapotou totiž najdeme benzinový šestiválec o objemu 2,5 litru, který disponuje výkonem 208 koní a je spojen se šestistupňovým automatem.

Samotná střecha se skládá ze tří dílů a je vyrobena převážně z hliníkových slitin. Ke svému rozložení potřebuje přesně dvacet sekund. Nové kupé-kabrio nabídne prostor pro čtyři pasažéry a údajně také slušný objem pro zavazadla, a to i při složené střeše.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie