Lexus HS 250h se nebude prodávat v Evropě. Kvůli emisím

Japonský Lexus potvrdil smutné spekulace, že jeho nový malý hybrid HS 250h se nebude prodávat v Evropě. První zástupce nové modelové řady se na starý kontinent nedostane ze skutečně kuriozního důvodu – kvůli emisím.

Vydáno: 15.1.2009

Nejmenší sedan Lexusu, HS 250h, se do Evropy nedostane z navýsost kurioznímu důvodu – kvůli emisím. To ovšem neznamená, že by malý hybrid produkoval emise nějak zvlášť vysoké, právě naopak. Jenomže jeho tabulkové emise jsou téměř shodné s naftovým sedanem střední třídy, IS 220d. Pro Lexus by tak neměl jeho prodej v Evropě smysl.

Základní model Lexus HS 250h se proto bude prozatím prodávat jen v severní Americe, později vstoupí i na domácí japonský trh. Naftový IS 220d se naopak prodává jen v Evropě.

Lexus HS 250h dosahuje výkonu 187 koní, což jen o málo více, než u naftového IS 220d (174 koní). Srovnatelná má být rovněž spotřeba.

My v zájmu kompromisního řešení navrhujeme, aby byla nová pohonná jednotka vestavěna do většího modelu IS a aby Lexus dal vzniknout novému hybridnímu modelu IS 250h.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie