Lexus GX460: obří křižník vyjíždí ve druhé generaci

Komu by připadala obří Toyota Land Cruiser nedostatečně luxusní, může sáhnout po její prémiové obdobě: Lexusu GX460. Má to jeden velký háček. Musíte si ji pořídit na severoamerickém trhu. Tam právě obdobně jako Land Cruiser přichází GX v nové generaci. A přináší o deci menší motor.


Vydáno: 24.11.2009

Pokud si chcete užít obří SUV, na našem trhu nemáte příliš mnoho šancí. Jednou z nich je například Toyota Land Cruiser V8, která právě v tuto dobu přichází s další generací. Je to případ i velkého Lexusu GX460, Ten nově pohání osmiválec o objemu 4,6litru (tedy o deci méně než v generaci první) a výkonem 301 koní. Automobilce se tak prý podařilo snížit spotřebu o 13 procent.

Nový Lexusu GX460 dostal spíše lehcí kosmetické změny. Ty jsou patrné hlavně na čelní masce a na světlech. Nám se moce nelíbí, auto s nimi vypadá jako by trochu šilhalo. Nově přichází ve standardní výbavě elektricky sklápěná třetí řada sedadel. Druhá se také sklápí kvůli lepšímu přístupu do zadní řady. Páté dveře mají nyní otevíratelné okno pro rychlejší nakládání drobných předmětů.

Jak už bývá u Lexusu zvykem, k dispozici je i spousta elektronických „vychytávek“. Svůj obří GX460 si tak můžete vybavit předkolizním systémem, aktivním tempomatem, elektronikou, která sleduje vaši únavu, LDA (Lane Departure Alert), nebo nastavitelný podvozek.

No, vyjmenováváním další výbavy bychom tu mohli zaplácat celý web. Raději si prohlédněte galerii, ve které najdete snímky z exteriéru i luxusního a voňavého interiéru tohoto obřího SUV. I když se bude prodávat v USA věříme, že na našich silnicích potkáme pár importovaných kousků. Stejně tak se to stalo i s minulou generací.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie