Lexmaul Volvo C30 T5: opravdové švédské GTI?

Německý úpravce Lexmaul, který se specializuje na vozidla koncernu General Motors, vytvořil speciální sadu pro Volvo C30. Tato švédská stolovka nižší střední třídy dostala několik koní navíc a několika změn se dočkal rovněž exteriér. Má však po těchto úpravách právo nosit titul „švédské GTI“?

Vydáno: 4.10.2008

Pro úpravy motoru Lexmaul zvolil výkonný přeplňovaný pětiválec T5, jenž ve své sériové verzi nabízí výkon 172 kW (230 koní) a maximální točivý moment 320 Nm. Nová řídící jednotka ve spojení s lepším výfukovým potrubím zvedla výkon o 20 kW a maximální točivý moment dokonce o 80 Nm, takže výkonové parametry dosáhly na zajímavých 192 kW (260 koní) a 400 Nm.

Samozřejmostí jsou ale i drobné úpravy zevnějšku, pro který Lexmaul vytvořil nový dynamicky vypadající bodykit a navrch přidal 19-ti palcová litá kola. Sportovnějšímu dojmu přispěje také sada nových tlumičů potom, co spustí Volvo C30 o 30 milimetrů blíže k zemi.

Je nám sympatické, že Lexmaul nesáhl jen k optickému tuningu a se zvyšováním výkonu si dal víc práce, než jen s přečipováním. Proto přejeme majitelům stylového švédského GTI mnoho zábavy.

Text: Redakce
Foto: Lexmaul

Galerie