Legendární Mercedes-Benz CLK GTR jde do dražby. Dvakrát

Svět extrémních supersportů měl jen několik málo ikonických modelů. Po nadpřirozeném McLarenu F1 přišel na konci devadesátých let na řadu ikonický Mercedes-Benz CLK GTR. Vyrobilo se ho pouze 25 exemplářů Teď jdou dva z nich do dražby – kupé a roadster. A mají najeto nula kilometrů.

Vydáno: 25.9.2009

Mercedes-Benz CLK GTR vznikl jako silniční verze speciálu, který soutěžil v letech 1997 a 1998 ve třídě GT1 závodů FIA. V první roce své kariéry dokonce vyhrál celý šampionát. Není divu, že se po něm slehla zem a s 25 vyrobenými kusy šlo o nedostatkové zboží.

Londýnská aukční síň má teď k dispozici Mercedes-Benz CLK GTR v provedení kupé a roadster. Oba jsou jako nové, bez registračních značek a v podstatě s nulovým nájezdem (při převozu pár kilometrů přece jen naskočilo). Vyvolávací cena prý bude jen třetina původní ceny.

Jen pro připomenutí. Mercedes-Benz CLK GTR poháněl dvanáctiválec o objemu 6,9 litru. Ten produkoval výkon 612 koní. Stovka trvala 3,4 sekundy, maximální rychlost byla 322 km/h. Auto používalo v té době ještě nepříliš rozšířené komponenty, jako 6rychlostní sekvenční převodovku nebo karbonové brzdy.

Text: Redakce
Foto: RM Auctions

Galerie