Legendární Ford GT se dočká nástupce

Jeden z nejhezčích a nejstylovějších supersportů současnosti Ford GT se pravděpodobně dočká svého nástupce. Americkému magazínu Automobil poskytl tuto informaci šéf vývojového oddělení Fordu Derrick Kuzak. Vedení firmy ovšem zatím jeho slova nepotvrdilo. 


Vydáno: 14.1.2011

Derrick Kuzak volil svá slova velmi opatrně a spíše naznačoval, že má Ford ve svém čtyřletém plánu něco, o čem zatím velmi nerad hovoří.

Už před časem prosákly informace o GT ve verzi s hybridním pohonem – Ford tak chce pravděpodobně reagovat na stoupající zelenou hvězdu Porsche a plně elektrický Mercedes SLS AMG. Žádné další podrobnosti se ale v posledních měsícíh neobjevily.

Při součtu těchto útržkovitých informací od amerického výrobce, docházíme ovšem k závěru, že Ford GT nového brášku pravděpodobně mít bude.

A s největší pravděpodobností bude vypadat celkem podobě tomu současnému, respektive originální předloze ze 60. let. Proč také měnit fungující model, že?

Ford GT navázal v roce 2005 s velkým úspěchem na legendární závodní automobil Ford GT40, který se proslavil především čtyřmi vítězstvími v řadě v závodech Le Mans 24 hodin.

Ačkoliv nové modely Fordu GT nefungovaly zpočátku úplně ideálně – přibližně třetina aut se během dvou let vrátila na opravu zpět (doporučuji dohledat eskapádu Jeremyho Clarksona, který byl jedním z osmnácti pyšných majitelů Fordu GT ve Velké Británii, ale z parkoviště hangáru Top Gear musel auto odtáhnout) -, je Ford GT i přesto jediným současným supersportem, jehož cena stabilně stoupá. Pokud jste měli štěstí, pořídili jste ho před šesti  lety přibližně za 2 500 000 – 3 000 000 Kč, dnes je jeho cena cca o milion korun vyšší.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie