Langer chce policii koupit tisíce nových aut

policieMinistr vnitra Ivan Langer se chystá policistům koupit tisíce nových automobilů. S největší obměnou policejního vozového parku za posledních deset let chce začít příští rok. Informovaly o tom Hospodářské noviny.


Vydáno: 17.12.2007 

„Ministr vnitra Ivan Langer plánuje dvojí velký obchod, ve kterém půjde o miliardy korun,“ píší doslova Hospodářské noviny. Když se vozový park státní policie měnil naposledy, stát pořídil policistům 5500 škodovek. To se ale stalo v polovině 90. let a staré vozy nyní dosluhují.

„Jak se asi může cítit policista v rozhrkané felicii? Nebo když pracuje v prostředí z roku 1970?“ citují Langera Hospodářské noviny.

V této souvislosti dochází zároveň ke kontrastu s městskou policií, kdy například v Praze mají městští strážníci výrazně modernější vozy. „Váženější“ policisté s většími pravomocemi tak jezdí ve starých felíciích, zatímco měšťáci se vozí v nových octaviích a smartech.

První stovky nových vozů by měli policisté dostat do roka. Policie má v současnosti asi 12 tisíc aut. Poslední větší obměna vozového parku se uskutečnila před čtyřmi lety, kdy ministerstvo objednalo přes sedm set octavií, fabií a fordů pro dálniční policii a stálo ji to 410 milionů.

Text: Redakce
Zdroj: Hospodářské noviny

Galerie