Land Rover Freelander 2 eD4: nový diesel s pohonem přeních kol

Land Rover rozšiřuje nabídku svého modelu Freelander 2 o novou verzi s pohonem předních kol (2WD). Takzvaný Freelander 2 eD4 dostal nový motor 2,2 l s výkonem 150 koní, a má mít spotřebu 6,0 l/100 km. Tím se nový model stává nejúspornějším vozidlem značky Land Rover v její historii.

Vydáno: 12.8.2010

„Modelem Freelander 2 eD4 společnost Land Rover vstupuje do velmi oblíbeného i vysoce konkurenčního segmentu sportovně užitkových vozidel s pohonem předních kol,“ říká Phil Popham, výkonný ředitel společnosti Land Rover.

Nový Land Rover Freelander 2 eD4 je poháněn novým turbodieselovým motorem s objemem 2,2 litru a výkonem 150 koní (110 kW). Jeho maximální rychlost je 180 km/h a zrychlení 0-100 km/h dosáhne během 10,9 sekund. Bude k dispozici s automatickou převodovkou i se šestistupňovou manuální převodovkou, součástí standardní výbavy je systém start & stop.

Stejný motor 110 kW je pochopitelně k dispozici i pro model TD4 s pohonem na všechna kola, disponuje jím i model SD4 o výkonu 140 KW.

Land Rover Freelander 2 si pro rok 2011 přichystal i drobné vizuální změny, dostal upravený přední nárazník se zabudovanými mlhovkami, upravena byla i přední maska a přední i zadní světla. Vůz dostal nová kola a tři nové barvy laku. V interiéru je nová přístrojová deska a nové styly čalounění sedadel.

Nový Land Rover Freelander 2 přijde na český trh letos v říjnu.

Text: Redakce
Foto: Land Rover

Galerie