Land Rover Defender začíná hledat nástupce. Přijde v roce 2015

Land Rover Defender čeká konec životní dráhy. Kultovní terénní auto má dostat stejnojmenného nástupce v roce 2015, takže automobilka Land Rover má nejvyšší čas začít přemýšlet, jak bude nová generace vypadat. Jasné je jen to, že to nebude jednoduché. Prototyp DC100, který nyní uvidíme ve Frankfurtu, je prvním příspěvkem do diskuze o novém Defenderu.


Vydáno: 5.9.2011

Automobilce Land Rover je jasné, že najít podobu nástupce Defenderu nebude vůbec snadné. „Navrhnout nástupce ikony, jakou je Defender, představuje jednu z největších výzev ve světě automobilového designu,“ uvedl Gerry McGovern, odpovědný za design nového modelu.

Už za několik dní se ve Frankfurtu představí prototyp s názvem DC100, který naznačuje, jak může vypadat nový Defender. Automobilka přitom ale dodává, že jeho podoba není definitivní – je ji jasné, že při redesignu legendy se pohybuje na tenkém ledě.

Designéři budou zatím naslouchat připomínky a náměty od veřejnosti. Na základě nich chtějí přizpůsobovat tvary auta, případně úplně měnit designový styl tak, aby novinka zaujala a byla důstojným nástupcem legendy.

Text: Redakce
Foto: Land Rover

Galerie