Land Rover Defender Fire & Ice: pracant zatoužil po luxusu

Neexistuje snad klasičtější off-road, než Land Rover Defender. V pěti a třídveřové verzi se vyrábí bez změny v podstatě už od roku 1948. Jenže doba se mění a i majitelé opravdových hard core terénních pracantů touží po opravdovém luxusu za své nemalé peníze. Proto přichází na řadu omezené série Fire & Ice.

Vydáno: 10.6.2009

Edice Fire & Ice přidá Land Roveru Defender opravdu luxusní doplňky. Nevíme sice, zda by se nám v teréňáku zamlouvaly sportovní sedačky Recaro, líbí se nám ale nové potahy z Alcantary či kůže. K tomu připočítejme ještě střešní okno, nová litá kola a úpravu předních a zadních světel. Pokud zvolíte Land Rover Defender v edici Fire, dostanete lakování Vesuvius Orange. Paket Ice se sebou přináší bílou Alaska. Oběma verzím pak kontrast přináší ještě černá Santorini.

Land Rover Defender se v edicích Fire & Ice bude vyrábět pouze v omezeném počtu kusů. Na evropský, čínský a jihoafrický trh se chystá maximálně 850 kusů. Půjde tedy o relativní unikáty nadité luxusem. Proto se nedivíme, že se cena Land Roveru Defender Fire & Ice vyšplhala na 68.400 eur, tedy asi 1,8 milionu korun. Jak na tohle odpoví Lada Niva?

Text: Redakce

Foto: Land Rover

Galerie