Lancia Phedra rozšíří v Česku výběr koncernových MPV

Na český trh směřuje už třetí Lancia v pořadí. Po minivozu Ypsilon a kompaktním MPV Musa přichází rodinná Phedra. Ta je součástí koncernové výroby PSA. Na našich silnicích proto můžete potkat Fiat Ulysse, Peugeot 806 nebo Citroën C8, které jsou postaveny na stejném základě.

Vydáno: 9.4.2008

Phedra je dlouhá 4,75 m, široká 1,86 m a vysoká 1,75 m. Získala 5 hvězdiček získaných v testu Euro NCAP.

V nabídce jsou tři úrovně výbavy: Argento, Oro a Platino.  Majitelé Lancie mají možnost personalizovat svůj vůz díky bohaté nabídce doplňků zahrnujících alarm se senzory bočního a podélného náklonu, elektronicky ovládané boční dveře a trojčlenné střešní okno.

Zájemci mají také možnost zvolit Bluetooth hands-free telefon a inovativní systém sat-nav, který má vnitřní paměť 10GB. Telefonní systém zaručuje maximální bezpečnost při řízení a umožňuje přijímat hovory, i když je telefon s aktivním bluetooth v pouzdře nebo v aktovce.

K dispozici jsou tři varianty uspořádání sedadel, standardní pětimístná verze a volitelné šesti nebo sedmimístné provedení. Kapacita zavazadlového prostoru dosahuje až 2948 litrů. K dispozici je jedenáct barev karosérie a pět barev interiéru. Jedná se celkem až o 52 kombinací určených i pro ty nejnáročnější motoristy.

Na výběr jsou tři turbodieselové motory common rail: 2.0 Multijet (120 k), 2.0 Multijet (136 k) s filtrem pevných částic a zcela nový 2.2 Multijet (170 k) též s filtrem pevných částic. Všechny motorizace jsou nabízeny s manuální převodovkou (verze 2,2 Multijet 170 k je též k dispozici se šestistupňovou automatickou převodovkou).

Text: Redakce, Lancia
Foto: Lancia

Galerie