Lancia Flavia Cabrio: italský kabriolet s americkým srdcem

Do sériové výroby míří další nová Lancia. Čtyřmístný kabriolet loni debutoval jako prototyp, letos už ho bude možné objednat. I když nese historické označení Flavia, jeho kořeny sahají do USA: Lancia Flavia se do nabídky značky dostává podobně, jako většina ostatních novinek, jde totiž o přepracovaný Chrysler 200 Convertible. Ve Spojených státech bude probíhat i výroba.

Vydáno: 23.2.2012

Italové však upravili původní Chrysler tak, aby vyhovoval evropským zákazníkům. Zvenčí zaujme nová maska chladiče, v interiéru se událo změn více větší změny. Základní tvary palubní desky zůstaly zachovány, přibyly ale kvalitnější materiály.

Jediný motor, jediná výbava

Lancia Flavia Cabrio je čtyřmístný kabriolet, jeho míry jsou 4900 x 1400 x 1800 mm. Tato Lancia využívá klasickou plátěnou střechu s elektrohydraulickým ovládáním.

K dispozici bude jen jediný výbavová stupeň, který ale zahrnuje vše, co by si zákazník mohl přát – kožené čalounění, navigační systém, automatickou klimatizaci, bezklíčový vstup a tak dále.

Stejně tak bude k dispozici jediný agregát – americký zážehový čtyřválec o objemu 2,4 litru (129 kW/175 koní), spojený s šestistupňovým automatem. Úvahy o možné vznětové verzi padly.

Kdy se Lancia Flavia dostane na naše trhy zatím nevíme.

Text: Redakce
Foto: Lancia

Galerie