Lamborghini vyvíjí sportovní SUV. Na základě Audi Q5 a Porsche Cajun

Pokud toužíte po silných luxusních SUV, svítá na lepší časy. Už nějakou dobu se proslýchá, že automobilka Porsche vyvíjí kompaktní SUV jménem Cajun, které bude stát na základech Audi Q5. Ze stejné platformy by mohlo vzejít další luxusní SUV koncernu, tentokrát s nálepkou Lamborghini. Projekt je zatím znám jen pod kódovým označením LM00X, ale už se proslýchá, že bude mít ostré rysy, třídveřovou karoserii a desetiválec V10 se silou 500 koní.


Vydáno: 15.11.2010

Terénní Lambo s kódovým označením LM00X by v případě skutečné produkce nebylo až takovým překvapením (rozhodně ne takovým, jako kdyby začalo SUV vyrábět třeba Ferrari). Lamborgini totiž s offroady koketovalo už v minulosti, v letech 1986 – 1993 vyrobilo 300 kusů modelu LM002, známého také jako „Rambo Lambo“, které chtěla automobilka dodat americké armádě. A netřeba připomínat, že automobilka začínala jako výrobce traktorů. Navíc, čas od času se ale nějaké takové nápady na SUV od Lamborghini objeví.

Tentokrát ale, zdá se, pocházejí přímo od automobilky. V jejím pojetí by terénní Lamborghini mělo být skutečným sportovním autem. Spolu s technikou Porsche Cajun (a tedy Audi Q5) má dostat přeplňovaný osmiválec 4.2 V8 s výkonem 400 koní, vyvíjený pro Bentley, a přeplňovaný desetiválec 5.0 V10 s výkonem 500 koní. A jako správné sportovní auto má mít jen tři dveře.

Podobu nového Lambo-SUV zatím neznáme, jen tušíme, že by mělo mít ostře řezanou karoserii, typickou pro značku Lamborghini. Pro představu se můžete podívat na tři vizualizace v galerii pod článkem (to čtvrté hranaté je pak zmíněné Rambo Lambo).

Text: Redakce
Foto: leasetrader.com

Galerie