Lamborghini slaví deset tisíc vyrobených kusů modelu Gallardo

Ke konci minulého týdne přišla italská značka s významným prohlášením. V jejich montážních halách vzniklo Lamborghini Gallardo s vysokou číslovkou deset tisíc. Tento model se tak zapsal jako vůbec nejúspěšnější v historii exkluzivní automobilky.


Vydáno: 30.6.2010

Značka Lamborghini je italsky extrémni a nekompromisní, a Lamorghini Gallardo je perfektní prezentací a příkladem naší značky po celém světě. Lamborghini se dnes prodává ve 45 zemích světa u 120 dealerů. Právě Gallardo je jedním z nejsilnějších atributů, které dovolili značce Lamborghini expandovat,“ říká Stephan Winkelman, prezident a výkonný ředitel firmy Automobili Lamborghini.

Jak poměrně trefně poznamenává magazín Autoblog.com, podobný uspěch má dvě roviny. Lambo by nebylo nikdy úspěšné bez své historie a tradice, která se ovšem s podobným počtem prodaných kusů trochu ztrácí. Na druhou stranu, pokud by malá značka typu Lamborghini neprodávala v takovém množství, pouze by přežívala a její vývoj by se zastavil.

Lamborghini Gallardo se vyrábí od roku 2003. Dnes je produkováno v několika různých verzích. Gallardo dostalo v průběhu let nový motor, dnes jej pohání desetiválec o objemu 5 litrů a výkonu 412 kW (560 koní) – odtud pochází označení zatím poslední verze Gallarda LP560-4, kdy 4 je označení pohonu všech čtyř kol.

Jedním z posledních modelů se stal LP 550-2, který nese označení Balboni – po známém testovacím jezdci Lamborghini – a její singnifikantním znakem je bílý pruh uprostřed vozu.

Komerčně nejúspěšnějším modelem Lamborghini bylo až do této doby legendární Diablo, kterého se ovšem prodaly pouze necelé tři tisíce kusů.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie