Lamborghini Estoque: konečně oficiálně

Tak a je to tady. Je konec všem spekulacím, fotografiím detailů vozu a neoficiálním údajům. Nové Lamborghini je odhaleno. Precizně utajená novinka se právě představuje v Paříži. Přinášíme vám oficiální údaje, fotografie i video.

Vydáno: 2.10.2008

O samotném názvu Estoque už jsme psali. Slovo v překladu znamená krátkou ostrou zbraň, která se používá při koridě. Název přesně sedí. Vůz je vysoký pouhých 1350 miliimetrů a dlouhý 5150 mm. Už samotná tato čísla napovídají, že silueta vozu je přinejmenším neobvyklá. Navíc je doplněna o kola rozměrů 22“ vpředu a 23“ vzadu. Design nepostrádá ostré hrany, zkrátka nové “Lambo“ působí jako velmi povedené auto.

Údaje o rozměrech automobilu bychom ještě doplnili o šířku vozu a jeho rozvor. Na šířku má Estoque 1990 mm, rozvor náprav činí 3010 mm. Motor je umístěn v předu, samozřejmě až za přední nápravou. Pohon obstará desetiválec z modelu Gallardo LP 560-4. Alternativou by se měl stát ještě derivát tohoto agregátu s osmi válci, vyloučen není dokonce ani hybridní pohon a velmi vážně se také uvažuje o variantě s dieslovým motorem. Pravděpodobně se bude jednat o nejsilnější dvanáctiválec, který už známe z obří Q7.

V interiéru najdeme čtyři samostatné sedadla potažena prvotřídní kůži Nappa. Samozřejmé je sportovní tvarování a elektrické seřizování. Není potřeba dále rozvádět vnitřek vozu, je zcela jasné, že vše bude v té nejvyšší kvalitě.

Cena stanovena ještě není. Vzhledem k tomu, že by vůz měl zapadnout někam mezi Gallardo a Murciélago, můžeme očekávat sumu pohybující se v blízkosti pěti milionů korun. Ročně vyjede na silnice 3000 kusů.


Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie