Konec spekulacím: Cadillac CTS-V pro Evropu bude!

Určitě to znáte ze zpravodajství: někdo vyřkne nějakou svou „ověřenou“ pravdu, ostatní to převezmou a rázem se z věci stává „fakt“. Podobné to bylo i u spekulací ohledně toho, zda se do Evropy dostane Cadillac CTS-V. Nakonec vše dopadlo dobře a my víme, že ano.

Vydáno: 15.7.2008

Cadillac CTS-V, tedy ostrá verze letos faceliftovaného sedanu CTS (který jsme pro vás i před nedávnem testovali) měla být podle pořadu BBC Top Gear pouze pro domácí trh v USA. Jenže i mistr tesař se někdy utne.

Podle oficiálních informací přímo od automobilky Cadillac ale Jeremy Clarkson zřejmě hraje příliš na tradiční nacionalistickou notu ostrovanů: „je Velká Británie a to okolo je nic“. Cadillac totiž neřekl, že CTS-V nebude v Evropě prodávat, pouze oznámil, že se nebude vyrábět s řízením na pravé straně.

To je potřebné proto, aby si jej mohli zájemci koupit ve Velké Británii, kde, jak známo, se jezdí na opačné straně, než ve zbytku Evropy. Kontinentální část se tedy na ostrý CTS-V může těšit.

A aby britští fanoušci nebyli zklamaní, po všem tom chaosu, který (jinak ale obdivuhodný) Jeremy způsobil, Cadillac souhlasil, že vyrobí několik kousku s řízením na pravé straně.

Text: Redakce

Galerie