Koncept Toyota Auris HSD Full Hybrid: Prius pro méně náročné

Japonci do Frankfurtu přivezou menšího brášku pro svůj vlajkový hybrid Toyotu Prius. Koncept Auris HSD, který by se brzy mohl stát i sériovým vozem, přináší technologii „full hybridu“ do menšího auta. Přitom si ale zachovává vlastnosti většího Priusu a přináší i něco navíc.


Vydáno: 14.9.2009

Koncept Toyota Auris HSD Full Hybrid nabídne solární střechu, která měla svůj debut právě v nové Toyotě Prius. Systém je schopen zásobovat klimatizaci energií a tím ochlazovat i auto, které je na přímém slunci. Další solární panely na palubní desce jsou schopné nabíjet mobilní telefon a další kapesní elektroniku.

Auto je poháněné 1,8litrovým čtyřválcem z Priusu, který doplňuje systém Hybrid Synergy Drive. Koncept Toyota Auris HSD Full Hybrid by měl překonat stovku za 10 sekund a přitom dosahovat emisí jen 100 g/km v kombinovaném cyklu. Auris dostal také nové LED světla a lepší aerodynamiku. Uvnitř najdeme sytě modrou palubní desku kombinovanou s kůží.

Koncept Toyota Auris HSD Full Hybrid by se měl změnit příští rok v sériový vůz. Výroba bude probíhat v anglickém závodě v Burnastonu a plně hybridní Auris by se mohl dostat do prodeje v druhé polovině roku 2010.

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie