Koncept sportovního kupé podle Hyundai: HND-9

Hyundai představil nový koncept luxusního sportovního kupé HND-9. Ne že by se měl v dohledné době začít prodávat, ale přinejmenším jako ukázka budoucího vývoje designu jedné z nejsilnějších značek světa je zajímavé se na něj podívat.

Vydáno: 28.3.2013

Hyundai roste, a můžeme čekat, že jeho pozice bude ještě posilovat a chtě nechtě bude spoluvytvářet trendy. Proto je zajímavé nahlédnout do jeho plánů, jejichž část představuje koncept HND-9, korejská „moderní interpretace elegantního klasického prémiového sportovního kupé“, jak uvádí sama automobilka.

Kupé dostalo dlouhou čelní kapotu a štědré rozměry, s rozvorem 2860 mm má celkovou délku 4695 mm, šířku 1890 mm a výšku 1340 mm. Koncept s pohonem zadních kol je vybaven motorem GDI 3,3 litru s přeplňováním turbodmychadlem a nejvyšším výkonem 272 kW (370 koní) v kombinaci s osmistupňovou samočinnou převodovkou. 

Vzhůru výklopné dveře, prostorově tvarované zadní sdružené svítilny a dvojité koncovky výfuku na obou stranách propůjčují vozu futuristický vzhled. K tomu přispívají rovněž 22“ kola z lehké slitiny v kombinaci s uhlíkovými kompozity, která navíc snižují hmotnost vozu. I s vnitřním designem konceptu si jeho autoři vyhráli. Sedadla jsou potažena sportovní a zároveň luxusní síťovinou a v závislosti na úhlu pohledu se jeví v různých barvách. 

Hyundai společně s konceptem, který svoji premiéru slaví v Soulu, vystavuje celkem 30 vozů a 11 nových technologií v 10 specializovaných zónách, včetně exponátů pro děti. Letošní autosalon v Soulu se koná od 28. března do 7. dubna ve výstavním areálu KINTEX (Korea International Exhibition Center).

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie